Ekonomi

Aksaray OSB için 4. genişleme alanı uygulaması yapıldı

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Aksaray OSB için 4’üncü genişleme alanı başvurusunda bulunulduğunu belirtti.

Vali Kumbuzoğlu, kurumsal ziyaretleri kapsamında Aksaray Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

OSB Müdürü Ali Bay’dan bölgenin genel durumu, yatırımcı sayısı, üretimdeki fabrikalar, istihdam rakamları, OSB’nin sorunları ve ihtiyaçları hakkında bilgi alan Vali Kumbuzoğlu, yeni yatırımcıları OSB’ye davet edeceklerini belirtti. Bölgenin yatırım açısından cazip konumunu ve avantajlarını her platformda tanıtarak şehrin tanıtımını yapıyoruz. OSB ve ilçelerde açılan OSB’lerin öncelikli konuların başında geleceğini söyledi.

Vali Kumbuzoğlu, Aksaray OSB’de şu ana kadar mevcut alana 3 genişleme alanının daha eklendiğini, bunun gelişen bölge konumu ve sunduğu yatırım avantajlarıyla her zaman ön plana çıktığını belirtti.

4. Aksaray OSB’nin genişleme alanına ilişkin iş ve işlemlerini tamamlayarak ilgili bakanlıklara başvuruda bulunduğunu belirten Vali Kumbuzoğlu, başvurunun bir an önce sonuçlanması adına konunun en yakın takipçisi olacaklarını söyledi.

Vali Kumbuzoğlu, Aksaray’ın, Türkiye’nin üretim ve istihdamda belirlediği hedefleri gerçekleştirme yolunda emin adımlarla ilerleyeceğine yürekten inandığını belirterek, kamu olarak her zaman yatırımcıların yanında olacaklarını ve geleceğin önünü açarak onlara yol göstermeye devam edeceklerini belirtti. onlara.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu