Haber

Elazığ’da 4.9 büyüklüğünde deprem

ELAZIĞ’ın Sivrice ilçesinde Richter ölçeğine göre 4,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İlk belirlemelere göre herhangi bir olumsuzluk yaşanmayan deprem anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, Sivrice ilçesinde saat 06.36 sıralarında 4.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İlk belirlemelere göre 17.9 kilometre derinlikte meydana gelen depremle ilgili rastgele bir olumsuzluğun olmadığı belirtildi.

AFAD’dan yapılan açıklamada, “Elazığ ilinin Sivrice ilçemizde meydana gelen deprem, Elazığ başta olmak üzere Malatya ve çevre illerde de hissedilmiş olup, yapılan saha araştırmalarında herhangi bir olumsuzluk raporu çıkmamıştır. Geçmiş olsun dileklerimizle. Etkilenen vatandaşların bir an önce iyileşmesi dileğiyle.” Vali Ömer Toraman da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada rastgele olumsuz bir durum olmadığını belirterek, “Sivrice ilçemizde meydana gelen depremin merkezi olan Kavallı köyümüzden olumsuz bir ihbar gelmemiştir. AFAD ve kolluk ekiplerinin arazide tarama çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, “Geçmişe geçmiş olsun” paylaşımında bulundu. Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları da, “Çok şükür can ve mal kaybı olmadı. İlimizde 4.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. En büyük tesellimiz oldu. Tüm vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. O anlar bir restoranın güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde yaşanan sarsıntıyla birlikte içerideki çalışanlar ve müşteriler panik içinde dışarı koşmaya başladı.

inonu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu