Haber

İttifak ortağı Mustafa Destici, Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ı istifaya çağırdı

Kızılay’ın deprem çadırı satışıyla ilgili tartışmalar sürerken, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’den dikkat çekici bir açıklama geldi.

“BURADA AKIL ENGELLİ”

Aynı dönemde Cumhur İttifakı’nın ortaklarından olan Mustafa Destici, konuyla ilgili olarak, “Kızılay ve yöneticilerinden ne bekleniyor? Bir saniye bile beklemeden bölgeyi ücretsiz olarak doğrudan bölgeye göndermeleri gerekirdi. Burada akıl bozuk, çok açık ve net anlatayım” dedi.

“BUNU YAPMASI GEREKİYOR”

Açıklamanın devamında Kızılay yönetimini istifaya çağıran Destici, “Sorumluluk sahibi olanlar gereğini yerine getirmelidir. Daha doğrusu, sorumluluklarının gereği neyse, çünkü burada da bir günah var.” Çadırı sattığımız derneğin ‘çadırı alıp depremzedeler için kurun’ gibi bir savunması olmayacaktı. Burada önemli olan Kızılay’ın ne yaptığıdır, vatandaş ona bakar, gerisinin bir anlamı yok” dedi.

“ŞİRKET KURMAYI DOĞRU GÖRMÜYORUM”

Kızılay’ın bir hayır kurumu olduğunu ve bağışlarla çalıştığını anlatan Destici, şöyle devam etti: “Yemek için de ne varsa deprem bölgesine göndersin. Sonuçta bir yardım kuruluşu bağışlarla yürüyor. Birinin şirket kurmasını da doğru bulmuyorum.”Geçmişte kurulan şirketler var. Kızılay ve benzeri kurumların şirket kurmasını doğru bulmuyorum. Yaptıklarında da bu tür tartışmalara dahil oluyorlar.”

haber-fatih.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu