Haber

Niğde Valisi Koç ve Belediye Başkanı Özdemir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

Niğde Valisi Mustafa Koç ve Belediye Başkanı Emrah Özdemir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla açıklama yaptı.

Koç yaptığı açıklamada, demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından birinin bağımsız basın olduğunu belirtti.

Basının etik kurallarına uygun, tarafsız, özgür, temel bir medyanın toplumsal gelişme ve kalkınmanın sağlanmasında değerli bir yeri olduğunu vurgulayan Koç, şunları kaydetti:

“Görevini her koşulda yerine getiren gazetecilerimizin vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve onları her konuda bilgilendirmek için özverili bir şekilde çalıştıklarını hepimiz gözlemliyoruz. Emeğimizi, bayramlarımızı taşıyan basın mensuplarımızın her zaman yanında olmaya devam ediyoruz. hem vatandaşlarımıza hem de ulusal basına yatırımlar yaparak şehrimizin marka değerini yükselteceğiz.”

Belediye Başkanı Emrah Özdemir ise sosyal hayatın devamlılığında haber ihtiyacının en kıymetli ihtiyaçlarından birinin basın olduğunu mesajında ​​aktararak, şu ifadeleri kullandı:

“Halkımızı bilgilendirmek amacıyla doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içeren önemli bir mesleği icra eden gazetecilerimiz, bu konuda haber vermelerini sağlayarak milletimizin vicdanının sesi olurlar. Vatandaşların en doğal hakkı olan doğru ve eksiksiz bilgileri zamanında almak.Günün kutlu olsun.”

haber-keciborlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu